Насильство проти жінок та дівчат є однією з найбільших порушень прав людини у світі. Воно не знає ніяких соціальних, економічних чи національних кордонів. Ґендерно зумовлене насильство (далі – ҐЗН) підриває здоров’я, гідність, безпеку та автономію своїх жертв, але воно залишається прихованим через культуру мовчання. Воно негативно впливає на сексуальне та репродуктивне здоров’я постраждалих. ҐЗН залишається широко поширеним в Україні, а збройний конфлікт у східній частині України призвів до збільшення ризику таких ситуацій.
Програма UNFPA «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» спрямована на покращення становища жінок:
– шляхом зміцнення спроможності уряду України (центрального та місцевого рівнів);
– вдосконалення механізмів, покращення політики та вдосконалення умов здійснення заходів та законодавства, які передбачають утвердження суспільства, яке цінує ґендерну рівність як неодмінну передумову сталого розвитку, спрямовану на нульову толерантність до ҐЗН.
У рамках своєї програми в 2015 році Фонд ООН у галузі народонаселення розпочав національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Розірви коло», спрямовану на підвищення обізнаності про проблему ҐЗН, послуги для постраждалих, включаючи роботу мобільних бригад і гарячої лінії, а також сприяння утвердження нетерпимості до ҐЗН у суспільстві.
У 2018 році була розроблена нова стратегія комунікаційної кампанії «Розірви коло». Її основна мета – становлення нульової толерантності до насильства щодо жінок в українському суспільстві. У рамках нової стратегії було створено новий відеокліп, а також візуальні матеріали для зовнішньої реклами. Відеокліп «Розірви коло насильства» отримав 1,4 млн. переглядів з моменту його опублікування. На Київських станціях метро, міжміських поїздах та автобусах 12 областей України були розміщені друковані рекламні та відео матеріали.
Сторінка Facebook «Розірви коло» була створена як додатковий канал комунікації. Початкова мета полягала в наданні інформації про конкретну допомогу, яку програма надає постраждалим від гендерно зумовленого насильства. З новим етапом програми з’явилися нові цілі:
- інформувати читачів про доступність послуг – мобільні команди, «гаряча лінія» тощо, а також індивідуальні способи убезпечити себе від насильства;
- сприяти нетерпимості та неприйняття будь-якого виду насильства;
- закликати говорити про випадки насильства, навіть якщо ви тільки були свідком такого;
- надати інформацію про здорові стосунки та саморозвиток;
- просувати сайт кампанії rozirvykolo.org.
Інформація про статистику сторінки:
- аудиторія сторінки: 90% – жінки, 10% – чоловіки; у віці 25 – 44 роки.
- середній показник залучення (січень – червень 2020) – 5,8 (лайки + коментарі + шери / охоплення * 100); 7,06 (за статистикою Facebook);
У серпні 2020 року пройшов перший онлайн-марафон «(Не) дрібниці у стосунках» для молоді віком 18 – 24 роки. Партнерка заходу – секс-блогерка Asia Say, гості марафону – молодіжні лідери думок. Для проведення марафону була створено окрема сторінка із доступом до особистого кабінету https://notrivia.com.ua, де проходила трансляція зустрічей. Ефір продемонстрував, що учасникам та учасницям простіше долучатися до марафону через Інстаграм, тому два наступні марафони проведені із нового запущеного акаунту «(Не) дрібниці у стосунках» в Інстаграм – @no_trivia_. Онлайн-марафони із виходу з токсичних стосунків проводяться для аудиторій: хлопці та дівчата 15-18 роківта 18 – 24 роки.
Мета
UNFPA Україна запрошує постачальників послуг, які мають успішний досвід роботи у сфері комунікацій. Із постачальником буде укладено короткостроковий договір згідно з яким надавач послуг надаватиме сервіси. Обраний постачальник послуг працюватиме під керівництвом Спеціалістки з питань комунікацій та адвокації. Мета завдання – SMM підтримка та просування сторінок «Розірви коло» у Facebook та «(Не) дрібниці у стосунках» у Instagram; просування відео роликів кампанії «Розірви коло» із метою досягнути визначених цілей.
- SMM підтримка та просування сторінки «Розірви коло» у мережі Facebook із 5 жовтня 2020 року до 15 березня, 2021 року:
- створення контенту для сторінки (репости мають не перевищувати 10% від усіх публікацій за місяць);
- використовувати наявний стиль публікацій;
- забезпечити показник залученості не менше 4% (лайки+коментарі+репости/охоплення*100) або вище 7.00 (згідно статистики Facebook);
- збільшити кількість читачів щонайменше до 12 000 людей до 15 березня 2021 року.
- SMM підтримка та просування сторінки «(Не) дрібниці у стосунках» у мережі Instagram із 5 жовтня 2020 року до 15 березня, 2021 року:
- контент-наповнення Інстаграм акаунту. Вітається залучення психолога. Тематика публікацій: здорові та токсичні стосунки – у чому різниця, як встановити особисті кордони, як розвинути впевненість у собі, перший секс – питання/відповіді;
- збільшити кількість читачів щонайменше до 5000 до 15 березня 2021 року;
- використання наявного стилю публікацій;
- Розміщення п’яти відеороликів UNFPA «Розірви коло – міфи про домашнє насильство» як пре- рол або мід-рол реклама на YouTube та/або інших відповідних до цільової аудиторії відео-ресурсах. Цільова аудиторія – жінки та чоловіки у віці 16 – 45 років, усі регіони України. Очікуваний результат: 1,5 мільйонів переглядів для усіх роликів сумарно. Період розміщення: жовтень 2020. Ролики тут:
https://www.youtube.com/watch?v=31JOojbH0ds&list=PLV4zy1apmIUYVF6VvVjU0Uf10oGD877KW
- Розміщення ролика «Розірви коло насильства» як пре-рол або мід-рол реклама на YouTube та/або інших відповідних до цільової аудиторії відео-ресурсах. ЦА: жінки і чоловіки 25 – 65 рр, усі регіони України. Очікуваний результат: 1 млн переглядів. Період розміщення: грудень 2020. Ролик тут: https://www.youtube.com/watch?v=ZGoWmM3nZAU
- Розміщення чотирьох відеороликів UNFPA «(Не) дрібниці у стосунках» як пре- рол або мід-рол реклама на YouTube та/або інших відповідних до цільової аудиторії відео-ресурсах. Цільова аудиторія – жінки та чоловіки у віці 16 – 25 років, усі регіони України. Очікуваний результат: 1,5 мільйонів переглядів для усіх роликів сумарно. Період розміщення: жовтень 2020. Ролики тут: https://www.youtube.com/watch?v=PcNIEqSyTo0&list=PLV4zy1apmIUbEok-ygz1J4mKTqdAzKxPV
Очікувані продукти
Під керівництвом Спеціалістки з питань комунікацій та адвокації, постачальник послуг повинен досягнути наступних результатів:
- Забезпечити одномісячний план публікацій на наступний місяць та звіт за попередній місяць до 27-29 числа кожного місяця.
- Щодня керувати та оновлювати сторінку ФБ «Розірви коло» (мінімум 6 публікацій на тиждень) та Інстаграм-сторінку «(Не) дрібниці у стосунках» (мінімум 6 публікацій на тиждень + 6 сторіс).
- Надати медіа-плани просування відеороликів згідно із визначеною ЦА та цілями кампанії.
Оплата
Усі послуги, передбачені даним технічним завданням мають бути надані замовнику до 15 березня 2021 року.
Інтелектуальна власність
Уся інформація, що відноситься до цього проекту (документальна, візуальна, цифрова, кібер, проектна документація і т.д.), із якою Підрядник може вступити в контакт при виконанні своїх обов’язків відповідно до цього завдання, залишається власністю Фонду ООН у галузі народонаселення, який має виняткові права на їх використання. За винятком цілей даного завдання, інформація не повинна бути розкрита громадськості або використовуватися в будь-якому виді без письмового дозволу Фонду ООН у галузі народонаселення відповідно до національних і міжнародних законів про авторські права.
Вимоги щодо кваліфікації
UNFPA шукає постачальника послуг із перевіреним досвідом у комунікаціях, особливо, у соціальній сфері (приклади втілених медіа кампаній соціального характеру є обов’язковими), а також із хорошим знанням українського медіа та рекламних ринків.
Постачальник послуг повинен:
- бути резидентом або мати юридичне представництво в Україні з відповідною офіційною реєстрацією;
- працювати в сфері медіа розміщення/комунікацій/маркетингу не менше 2 років;
- мати досвід роботи у сфері комунікацій/SMM та інтернет медіа;
- попередній досвід співпраці з агентством ООН або іншою міжнародною організацією є перевагою;
- демонструвати здатність дотримуватися часових рамок, працювати під тиском та вимірювати результати;
- володіти українською, російською та англійською мовами.
Зміст пропозиції
Пропозиції мають надсилатися електронною поштою, за можливостю, одним повідомленням, залежно від розміру файлу та мають вміщувати:
а) Технічна пропозиція повинна містити презентацію, яка дозволить оцінити підхід агентства за критеріями, що подані нижче. Зокрема, презентація має містити три приклади постів для сторінки «Розірви коло», три приклади постів для сторінки «(Не) дрібниці у стосунках», короткий опис пропонованої рекламної стратегії для досягнення цілей сторінки «Розірви коло» та «(Не) дрібниці у стосунках», опис досвіду команди через мін. 2 успішні кейси, загальне знайомство із командою та відомості про те, чи має компанія досвід роботи із іншими міжнародними організаціями. Технічна пропозиція має бути подана в електронному вигляді на пошту, сказану у розділі IV.
б) Подану виключно згідно відповідного бланку цінову пропозицію.
в) Мова пропозиції англійська або українська.
г) Технічна та цінова пропозиція мають бути надіслані окремими файлами та бути підписані відповідним керівником компанії та надіслані у форматі PDF.
Інструкції щодо подання пропозицій
Пропозиції мають бути підготовлені згідно Розділу III і IV разом з відповідно заповненим і підписаним бланком цінової пропозиції, надіслані до контактної особи тільки на вказану електронну пошту не пізніше ніж: четвер, 1 жовтня, 2020, 12:00 за Київським часом. Пропозиції надіслані на будь-яку іншу електронну пошту не будуть прийняті до розгляду.
Контактна особа:
Ірина Богун
Електронна адреса:
Зверніть увагу на наступні інструкції щодо електронного подання:
- Тема повідомлення має включати таке посилання: RFQ Nº UNFPA/UKR/RFQ/20/23. Пропозиції, що містять невірно вказану тему повідомлення можуть бути пропущені адміністратором та, таким чином, не потрапити до розгляду.
- Загальний обсяг повідомлення, що надсилається не має перевищувати 20 MB (у тому числі, сам лист, надані додатки та заголовки). При великих розмірах файлу з технічним описом, останні мають надсилатися окремо перед кінцевим строком подання пропозицій.
- To help us track our procurement effort, please indicate in your email where (vacanciesinukraine.com) you saw this tender/procurement notice.
Оцінка пропозицій
Спеціалізована оціночна комісія проводитиме оцінку пропозицій у два етапи. Технічні пропозиції будуть розглянуті на відповідність вимогам до порівняння цінових пропозицій.
DEADLINE: 01 October 2020
- Proposals must be prepared in accordance with the instructions in the RFQ (sections III and IV) and together with the duly completed and signed price proposal form, sent to the contact person only by the specified e-mail no later than: Thursday, October 1, 2020, 12:00 Kyiv time. Proposals sent to any other e-mail will not be accepted.