У рамках своєї програми із запобігання та протидії домашньому та ґендерно зумовленому насильству із 2015 року UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення розпочав національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Розірви коло». Назва «Розірви коло» містить у собі такі меседжі:
- домашнє насильство має повторювальний характер;
- стереотипи, толерантність та незнання щодо домашнього насильства передаються із покоління в покоління;
- сміливість однієї постраждалої позбавитися насильства надихає інших на цей крок.
Сайт кампанії «Розірви коло»: https://rozirvykolo.org.
Фейсбук сторінка: https://www.facebook.com/rozirvykolo .
Головний меседж кампанії «Розірви коло – насильство не є нормою». Усі активності працюють на досягнення трьох завдань:
- поширити інформацію про доступні сервіси та послуги для постраждалих;
- підвищити рівень розпізнавання насильства;
- розповісти як діяти у випадку ситуації насильства у ролі свідка чи/і постраждалого/ї та закликати до активних дій у цих випадках.
Досягнення цих трьох завдань є можливим через створення першого в Україні мобільного додатку (далі – МД) для осіб, які постраждали від домашнього насильства, або можуть потрапити в таку ситуацію.
Мета
UNFPA Україна запрошує постачальників послуг, які мають успішний досвід роботи у створенні якісних мобільних додатків та їх рекламному просуванні. Із постачальником буде укладено короткостроковий договір згідно з яким надавач послуг повинен буде створити та ввести в експлуатацію мобільний додаток. Обраний постачальник послуг працюватиме під керівництвом Спеціалістки з питань комунікації та адвокації. Партнером у створенні мобільного додатку та кінцевим бенефіціаром є Міністерство внутрішніх справ України (далі – МВС).
Opportunity structure ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІПредмет розробки є мобільний додаток із вбудованим замаскованим функціоналом виклику допомоги.
Мета створення мобільного додатку
Надання можливостей для осіб, які можуть постраждати або постраждали від домашнього насильства, швидко та безпечно звернутись по допомогу до Національної поліції України.
Під швидко мається на увазі можливість невідкладно та максимально точно повідомити свої координати у разі критичної ситуації (з/без можливості більш детального опису ситуації).
Під безпечно мається на увазі прихований корисний функціонал мобільного додатку.
Призначення мобільного додатку:
Звернення за допомогою у випадку домашнього насильства:
- можливість відправляти сигнал про потребу в допомозі на пульт диспетчера (офіцера поліції чергової частини служби 102;
- інформація про місцезнаходження найближчих відділів поліції та інших суб’єктів, задіяних до запобігання та протидії домашньому насильству (соціальні служби, лікарні) на мапі;
- отримання контактів служб допомоги відповідно до геолокації.
- Надання корисної інформації про домашнє насильство:
- план безпеки для постраждалих та план дій для свідків;
- тест для перевірки стосунків щодо наявності насильства;
- інформація про види та ознаки насильства;
Цільова аудиторія МД – жінки та чоловіки від 18 років, які користуються мобільними телефонами та технічні характеристики яких дозволяють завантажувати та користуватися мобільними додатками.
Мова додатку: українська.
Референс вдалого інтерфейсу вже існуючих мобільних додатків:
- Дія
- Монобанк
ВИМОГИ ДО МОБІЛЬНОГО ДОДАТКУ Вимоги до функціоналу мобільного додатку Блоки мобільного додатку для загальних користувачівФункціональні вимоги для загальних користувачів відкритою та прихованої частин МД наведені в таблиці 1.
Таблиця 1 – Функціональні вимоги для загальних користувачів
Деталізація:
Можна користуватися додатком без реєстрації та авторизації – але з урізаним функціоналом (відкрита частина МД: повний доступ; прихована частина МД: мапа, інформаційний блок І та ІІ).
При реєстрації та подальшій авторизації при користуванні МД відкривається доступ до тривожної кнопки для виклику поліції.
Реєстрація включає в себе такі дані:
- прізвище, ім’я (обов’язково) по-батькові (за бажанням);
- номер телефону;
- місто проживання;
- адреса проживання (за бажанням);
- електрона адреса;
- запит до доступу до геолокації додатку (дозволити);
- запит на доступ до надсилання повідомлень на пошту (дозволити);
- примітки (необов’язково, будь-яка додаткова інформація, яку захоче надати користувач – група крові, резус-фактор, наявність зброї тощо);
- згода на обробку персональних даних.
Реєстрація є двохфакторною і вимагає підтвердити номер телефону (на номер телефону надсилається чотирьохзначний пароль (дві букви дві літери) а також коротенький текст «Задля вашої безпеки рекомендуємо видалити це повідомлення).
Для авторизації:
- потрібен логін і пароль (або TouchID чи FaceID):
- логін: номер телефону;
- пароль: строка, не менше 6 та не більше 10 символів, що включає в собі хоча б одну цифру, одну велику та одну маленьку літери транслітерацією;
- нижче форми знаходиться посилання: Забули пароль.
- форма «Забули пароль» має поле «Номер телефону», який вказано при реєстрації. На цей номер надсилається чотирьохзначний пароль (дві букви дві літери).
Коли користувач відкриває додаток, стартова сторінка це «жіночий календар» або калькулятор, або вибір шпалер на телефон. Для того, щоб скористуватись прихованими можливостями МД треба натиснути на розміщений малюнок (референс – додаток ZaTeb, мал. 1).
Після натискання на малюнок користувача/користувачку направляє на приховану частину МД. Перед першим користуванням додатком випливає інформаційний блок-ознайомлення, де в тому числі, інформується про потребу в реєстрації для отримання доступу для повного функціоналу МД.
Тривожна кнопка (референс – додаток Kades, мал. 2) надсилає інформацію на пульт диспетчера, що містить дані, надані користувачем при реєстрації в додатку (в тому числі й актуальну геолокацію користувача).
При натисканні тривожної кнопки існує можливість за бажанням надіслати додаткову інформацію диспетчеру.
Кнопку можна окремо вивести на головний екран мобільної платформи під виглядом додаткового календаря (калькулятора, шпалер для телефону), при натисканні на який користувач відразу переходить до головного екрану прихованої частини МД, а саме – тривожної кнопки.
Мапа ілюструє місцезнаходження всіх територіальних органів Національної поліції України, Центрів соціальних служб, лікарень та місцезнаходження користувача відносно них. Додаткові функції: прокладання маршруту від точки місцезнаходження користувача до найближчого територіального органу Національної поліції України з повідомленням про час, який доведеться витратити на дорогу (пішки, транспортом, громадським транспортом (на кшталт GoogleMaps).
Блок інтегрований зі хмарним сховищем дозволяє користувачеві робити фото або відео з додатку, записувати розмову (в тому числі по телефону) і відправляти в хмарне сховище (без збереження на телефоні). Це робиться для того, щоб задокументувати насильство, погрози тощо.
DEADLINE: 09 October 2020
- Proposals must be prepared in accordance with the instructions in the RFQ (sections III and IV) and together with the duly completed and signed price proposal form, sent to the contact person only by the specified e-mail no later than Friday, October 9 , 2020, 12:00 Kyiv time.