Про Проєкт:
«Голос жінок і лідерство – Україна», це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує українські жіночі правозахисні організації, активісток та спільні платформи для досягнення інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просування гендерної рівності в Україні.
«Голос жінок і лідерство – Україна» впроваджується Українським Жіночим Фондом у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла-Страда Україна».
Основні завдання проєкту:
- Завдання 1: Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.
- Завдання 2: Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.
- Завдання 3: Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.
«Голос жінок і лідерство – Україна» поєднує допомогу в посиленні оргспроможності жіночих організацій, грантове фінансування (включаючи багаторічні гранти, гранти швидкого реагування, гранти для посилення оргспроможності, стартові гранти, гранти для посилення мереж та альянсів) та іншу стратегічну підтримку жіночим організаціям, коаліціям та активісткам. Ця підтримка спирається на потреби самих організацій та їхніх цільових аудиторій, та включає такі заходи, як навчання, наставництво, підтримка адвокаційних кампаній, обмін досвідом та координація між жіночими організаціями.
Важливим для проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» є врахування інтересів різних категорій жінок і дівчат, включаючи внутрішньо переміщених осіб, жінок з інвалідністю, ромських жінок та жінок з інших національних меншин, жінок з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, малозабезпечених або ж дискримінованих жінок, молодих жінок і жінок похилого віку.
Тривалість проекту: 15 місяців з можливістю продовження до 39 місяців.
Сума гранту: 3 750 канадських доларів на 15 місяців.
Ми запрошуємо подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі громадські організації з Київської, Черкаської, Луганської та Закарпатської областей, які:
- мають досвід роботи не менше трьох років;
- демонструють (відповідно до статуту) спрямованість на захист прав жінок та/або просування гендерної рівності;
- мають досвід мережування та добру репутацію серед жіночих/правозахисних організацій свого регіону;
- не пов’язані з державними установами та політичними партіями.
УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.
Кінцевий термін подання пропозицій: 23 листопада 2020 року, 18:00