Конкурс проводиться за наступним цільовим напрямом:
UN_RPP_3_2021_2_AJ: «Підвищення потенціалу місцевих громадських організацій та здійснення моніторингу надання сервісів доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях»
ОПИС ЗАВДАННЯ ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУЦей конкурс заявок пов’язаний із відбором однієї громадської організації та спрямований на підвищення потенціалу місцевих громадських організацій та здійснення моніторингу надання сервісів доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях. Тривалість проєкту – до 14 місяців. Орієнтовний початок імплементації проєкту – лютий 2021 року.
Підвищення потенціалу місцевих громадських організацій (зокрема щодо організаційного розвитку) та здійснення моніторингу надання сервісів доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях здійснюватиметься у сфері соціальних прав вразливих груп населення, до яких належать (перелік нижче не є винятковим):
- особи з низьким рівнем доходу;
- пенсіонери;
- особи з інвалідністю;
- сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- особи, які виховують дітей самостійно (одинокі жінки або чоловіки);
- багатодітні сім’ї;
- внутрішньо переміщені особи (які мають відповідний статус або особи, що зазнали фактичного переміщення без отримання відповідного статус);
- біженці (особи, які мають відповідний статус, або особи, що фактично є біженцями без отримання відповідного статус);
- особи без громадянства;
- постраждалі від сімейного або гендерного насильства;
- представники ЛГБТІ-спільноти.
У межах реалізації цього проєкту організація-грантер співпрацюватиме з мінімум шістьма місцевими партнерськими громадськими організаціями, що здійснюють свою діяльність на обласному рівні (по одній організації в Донецькій та Луганській областях, всього 2 організації) та місцевому рівні (по дві організації в Донецькій та Луганській областях, всього 4 організації). Очікується, що організація-грантер самостійно визначить такі організації з урахуванням їхньої спеціалізації та досвіду, а також персональний склад команд місцевих партнерських громадських організацій. При цьому, участь кожної партнерської громадської організації має бути попередньо погоджена з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. Місцеві партнерські громадські організації мають бути перелічені в грантовій заявці. Бажано, щоб проєктна діяльність була продовжена із теперішніми громадськими організаціями (ГО «Точка доступу», «Громадська платформа», ГО «Регіональний центр медіації та вирішення конфліктів», ГО «Ліга жінок виборців», ГО «Спілка захисту громадських свобод», ГО «Суспільна служба правової допомоги»; допускається заміна не більше половини організацій).
Уся діяльність та співпраця (організація тренувальних заходів, моніторингових візитів, складання звітів, проведення досліджень та представлення їх результатів, інші проєктні заходи) між організацією-грантером та місцевими партнерськими громадськими організаціями покладається на організацію-грантера в межах коштів цього гранту. У межах такої співпраці застосовуються загальні правила фінансової звітності (див. розділ 9 цього грантового оголошення).
Безпосередніми завданнями грантового проєкту є:
- Продовження підвищення потенціалу місцевих партнерських громадських організацій щодо їх роботи в межах моніторингу надання сервісів правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях стосовно соціальних прав вразливих груп населення. Перелік методів та заходів, направлених на підвищення потенціалу місцевих партнерських організацій, має бути наведений у грантовій заявці та робочому плані;
- Продовження проведення моніторингових заходів проєктною командою організації-грантера разом із членами місцевих партнерських громадських організацій та складання відповідних звітів. При цьому, після спливу половини часу тривалості грантового проєкту, вся моніторингова діяльності повинна проводитися членами місцевих партнерських громадських організацій самостійно під менторством проєктної команди організації-грантера. Перелік моніторингових методів та заходів, конкретні території покриття проєкту, перелік відповідних державних та місцевих установ мають бути наведені у грантовій заявці та робочому плані;
- Проведення спільного (проєктна команда організації-грантера та члени місцевих партнерських організацій) моніторингового дослідження щодо ситуації із дотриманням прав людини стосовно соціальних прав вразливих груп населення. Методологія та конкретна тематика дослідження має бути наведена у грантовій заявці та робочому плані;
- Складання відповідного моніторингового звіту, представлення його результатів на національному рівні. Ці матеріали мають бути надані Програмі ООН із відновлення та розбудови миру попередньо до будь-яких публікацій. Кількість і тематика інформаційних продуктів та матеріалів (звіти, публікації та ін.), які планується отримати в ході реалізації проєкту, мають бути перелічені у грантовій заявці та робочому плані. При цьому, члени партнерських місцевих громадських організацій мають брати безпосередню участь у складенні всіх без виключення інформаційних продуктів.
Організація-грантер надаватиме Програмі ООН із відновлення та розбудови миру наступні звіти:
- щоквартальні проміжні описові звіти про виконану роботу (включаючи статистичну інформацію із зазначенням гендерної складової);
- моніторинговий звіт за результатами дослідження дотримання прав людини стосовно соціальних прав вразливих груп населення;
- фінальний проєктний описовий звіт (включаючи статистичну інформацію із зазначенням гендерної складової та рекомендації щодо покращення доступу до правосуддя).
Очікувані результати:
- Створено та підтримано на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей ефективну мережу моніторингових правозахисних організацій місцевого та обласного рівня;
- Місцеві партнерські громадські організації є відомими та впізнаваними в рамках своєї діяльності;
- Результати та рекомендації, отримані в рамках проведеного дослідження щодо ситуації із дотриманням прав людини, є основою та робочим планом для подальшої моніторингової та адвокаційної діяльності місцевих партнерських громадських організацій;
- Отримано рекомендації щодо розширення експертної сфери місцевих партнерських громадських організацій, а також мережі в цілому (включаючи географічне розширення проєкту у східній частині та Приазовському регіоні України).
ПОРЯДОК ПОДАННЯ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ ТА ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙАплікаційний пакет складається із наступного:
- Аплікаційна онлайн-форма, заповнена онлайн за посиланням, що містить основні відомості про організацію та проєктну пропозицію.
- Повна аплікаційна форма (заповнена у форматі MS Word), в якій описано організаційний план та план впровадження проєкту (*.docx/*.doc) (додаток 1);
- Фінансова пропозиція (запропонований бюджет у форматі Excel) (додаток 2);
- Відскановані копії наступних документів (*.PDF або *.JPG):
- свідоцтво про реєстрацію або витяг;
- довідка з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості.
5. Усі документи, що підтверджують відповідність технічним критеріям, зазначеним у розділах 3.1 та 3.2 цього оголошення;
6. Заповнений контрольний список оцінки потенціалу CACHE та підтверджуючі документи до нього (додаток 3);
7. Листа-підтримки від місцевих органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування (бажано), в якому необхідно зазначити:
- Розмір співфінансування проєктної діяльності від органів місцевої влади та конкретні статті витрат, які будуть профінансовані.
- Зобов’язання надавати сприяння проєкту;
- Органи та/або посадові особи, які здійснюватимуть контроль за виконанням рішення.
Організації, що подають проєктні пропозиції, повинні заповнити онлайн аплікаційну форму (пункт 1), а також подати повний аплікаційний пакет (пункти 2-7), зазначений вище, за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення:
UN_RPP_3_2021_2_AJ: Підвищення потенціалу місцевих громадських організацій та здійснення моніторингу надання сервісів доступу до правосуддя та безпеки на місцевому та обласному рівнях.
Повний аплікаційний пакет повинен бути поданий до 12:00 5 січня 2021 року. Аплікаційний пакет (пункти 2-6) повинен бути надісланий одним листом у архіві (*.rar) розмір якого не має перевищувати 30 Mb.
Отримані проєктні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу, і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд конкурсної комісії.
Проєктні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошені терміну з будь-яких причин, не розглядатимуться.
Для отримання відповідей на запитання, що можуть виникнути під час підготовки проєктних пропозицій за цим Конкурсом, будь ласка, надсилайте їх у письмовому вигляді за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення «UN_RPP_3_2021_2_AJ: Запит інформації». Відповіді будуть надані протягом 1-2 робочих днів. Усі запити мають бути надіслані не пізніше, ніж за 48 годин до закриття конкурсу.
- Please indicate in your email where (vacanciesinukraine.com) you saw this tender/procurement notice.